Spring naar inhoud
Plattegronden (2)
Video

Sint Jansberg 364

9202 ES Drachten
€ 210.000 k.k.
E
75 m²
2 slaapkamers

Omschrijving

Wonen op grote hoogte aan de Sint Jansberg

Zin in een appartement waar je letterlijk wat hoger woont? Op de 7e en hoogste woonlaag van de Sint Jansberg kijk je uit over Drachten en het omliggende groen. En dat is niet het enige wat hier in het oog springt. Dit appartement is door de jaren heen flink aangepakt en vernieuwd. Kunststof kozijnen, een verzorgde afwerking en een slimme indeling zorgen ervoor dat je hier zonder grote verbouwplannen je eigen plek van kunt maken.

Een leuke vondst in de indeling is de royale woonkamer. De oorspronkelijke woonkamer en de aangrenzende slaapkamer zijn samengevoegd. Het resultaat?

...

Wonen op grote hoogte aan de Sint Jansberg

Zin in een appartement waar je letterlijk wat hoger woont? Op de 7e en hoogste woonlaag van de Sint Jansberg kijk je uit over Drachten en het omliggende groen. En dat is niet het enige wat hier in het oog springt. Dit appartement is door de jaren heen flink aangepakt en vernieuwd. Kunststof kozijnen, een verzorgde afwerking en een slimme indeling zorgen ervoor dat je hier zonder grote verbouwplannen je eigen plek van kunt maken.

Een leuke vondst in de indeling is de royale woonkamer. De oorspronkelijke woonkamer en de aangrenzende slaapkamer zijn samengevoegd. Het resultaat? Een flinke leefruimte met volop mogelijkheden voor een comfortabele zithoek, eettafel en misschien wel die werkplek waar je al een tijdje naar zoekt. Vanuit de woonkamer loop je bovendien zo door naar de afgesloten keuken en ook het balkon.

Even binnenkijken
De keuken is netjes uitgevoerd en voorzien van diverse inbouwapparatuur. Vanuit de hal bereik je de twee slaapkamers, beiden met toegang tot het balkon. Ook de badkamer, het separate toilet en een praktische berging vind je hier.

Binnenkomen doe je via de afgesloten entree van het complex. Met de voice-intercom kun je vanaf beide parkeerplaatsen toegang vragen. Vervolgens brengen twee liften je comfortabel naar de 7e verdieping. Geen gesjouw met boodschappen over zeven trappen dus.

Op de begane grond beschik je daarnaast over een eigen afgesloten berging. Handig voor fietsen, koffers, gereedschap of alles wat je liever niet dagelijks in huis tegenkomt.

Een complex dat met zijn tijd is meegegaan
De Sint Jansberg werd in 1969 opgeleverd (een foto van dragten.frl is bijgevoegd). Sindsdien is er behoorlijk wat veranderd. Het complex is in de loop der jaren op verschillende punten verbeterd en ook aan verduurzaming is aandacht besteed.

Op initiatief van WoonFriesland werd enkele jaren geleden een energiecommissie opgericht. Deze commissie heeft uitgebreid onderzoek gedaan naar de mogelijkheden binnen het complex. Het bijbehorende rapport is beschikbaar en geeft een mooi inkijkje in de ontwikkelingen en verbeteringen die door de jaren heen zijn gerealiseerd.


Ook de VvE staat niet stil. De actieve Vereniging van Eigenaars heeft de afgelopen periode al verschillende verbeteringen aan zowel het complex als de individuele appartementen laten uitvoeren. De huidige VvE-bijdrage bedraagt € 196,20 per maand (€204,09 met ingang van 2027).

De verwarming en het tapwater worden geregeld via het bedrijf Ista. Dit is een vorm van blokverwarming waarbij het verbruik per appartement wordt verrekend. Een eigen boiler voor het tapwater is hier ook mogelijk, maar daar is bewust niet voor gekozen.

De Wiken: alles dichtbij
Je woont hier aan de rand van woonwijk De Wiken. En dat betekent dat dagelijkse boodschappen en voorzieningen nooit ver weg zijn. In het eigen winkelcentrum van de wijk vind je onder andere twee supermarkten, een zorgcentrum en verschillende andere winkels.

Ook aan scholen is in en rondom De Wiken geen gebrek. Tegelijkertijd voelt de wijk niet alsof je midden tussen de stenen woont. Juist aan de randen vind je veel groen. Vanaf de Sint Jansberg profiteer je daar mooi van, met het groen én Drachten aan je voeten.

En dan is er natuurlijk Drachten zelf. Een levendige plaats met volop winkels, horeca, sportvoorzieningen en andere voorzieningen. Vanuit De Wiken heb je bovendien een fijne uitvalsbasis voor de rest van Friesland.

Startersregeling
Ben je/ zijn jullie jonger dan 35 jaar en heb je nog niet eerder gebruikgemaakt van een vrijstelling van overdrachtsbelasting? Dan kun je eenmalig gebruik maken van een vrijstelling van de overdrachtsbelasting. De woning moet dan wel zijn voor eigen gebruik en de koopsom moet onder de €555.000,00 (regeling 2026) blijven. Ook als een van beiden jonger dan 35 jaar is, kun je (gedeeltelijk) gebruik maken van deze regeling.

Overdracht

Prijs:
Vraagprijs
Aangeboden sinds:
21-09-2026
Status:
Beschikbaar
Aanvaarding:
In overleg

Bouw

Soort bouw:
Bestaande bouw , bouwjaar 1968
Specifiek:
Appartement
Soort dak:
Plat dak (bitumineuze dakbedekking)

Oppervlakten en inhoud

Wonen:
75 m²
Gebouw geb. buitenruimte:
6 m²
Inhoud:
239 m³

Indeling

Aantal kamers:
3 (2 slaapkamers)
Aantal badkamers:
1
Badkamervoorzieningen:
Douche, wastafel
Aantal woonlagen:
1

Energie

Energielabel:
E
Isolatie:
Dubbel glas
Verwarming:
Blokverwarming
Warm water:
Centrale voorziening

Kadastrale gegevens

DRACHTEN B 8222
Eigendomssituatie:
Volle eigendom

Buitenruimte

Ligging:
In woonwijk
Onderhoud binnen:
Goed
Onderhoud buiten:
Goed
Tuin:
Geen tuin

Garage

Soort garage:
Geen garage
Parkeerfaciliteiten:
Openbaar parkeren
Capaciteit:
auto's
Back to top

Wat is jouw huis waard?

Vraag een gratis waardebepaling aan!

Nu aanvragen